У Києві відбулася конференція «Культурна спадщина в Україні: від збереження до повоєнного відновлення»

06.09.24. Олег Волосовський та Віра Зінченко взяли участь у конференції «Культурна спадщина в Україні: від збереження до повоєнного відновлення», яка відбулася в Києві у Будинку Спілки Архітекторів.

Захід, що відбувся 5 вересня в Будинку Спілки Архітекторів, зібрав широке коло представників культурної спадщини: музеїв, галерей, архівів, бібліотек, дослідницьких установ та органів влади. 

Захід відбувся у форматі конференції, де учасники могли ознайомитися з поточними можливостями програм підтримки культурного сектору, презентаціями проєктів зі збереження матеріальної та нематеріальної спадщини. Вони також брали участь у воркшопах, сесіях обміну досвідом з провідними українськими та міжнародними фахівцями, круглих столах і сесіях, спрямованих на створення нових партнерств.

Цьогорічна подія зосереджувала увагу на трьох ключових напрямках: музейній та виставковій діяльності, збереженні архітектурної спадщини України, а також бібліотечній і архівній справі.

Відкрив подію заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко, який акцентував увагу на важливості збереження культурної спадщини в умовах війни. Він також підкреслив необхідність тісної співпраці з європейськими програмами, такими як «Креативна Європа», для підтримки та розвитку культурних ініціатив. 

Олег Волосовський та Віра Зінченко в рамках заходу розповіли про VITRYAK — освітній та прикладний проєкт відновлення вітряка від loft buro, та перезавантаження ставлення до архітектурної спадщини на прикладі музея під відкритим небом. Подивитись виступ можна тут

‭«Спадщина — це не звалище старовинних артефактів. Це ми — сьогоднішні, сформовані історичним оточенням, далі — ми майбутні, але тільки за можливості правильного осмислення всіх надбань»

Організаторами виступили бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні, у партнерстві з Національною Спілкою Архітекторів України, Українським Інститутом, Українським культурним фондом, House of Europe та Міністерством Культури та Інформаційної Політики України.

Нагадаємо, що через майже рік кропіткої роботи у Національному музеї народної архітектури та побуту України було відкрито відновлений старовинний вітряк з села Олександрівка Херсонської області. Він став домінантою, завершивши формування експозиції «Південь». Наша команда відповідала за відродження споруди та відновлення її функції.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

Залишіть свої контакти

Форма зворотнього зв’язку