Відзначили День Києва толокою у Національному музеї народної архітектури та побуту України

27.05.24. У Національному музеї народної архітектури та побуту України відбулася толока, метою якої було прибирання ґражди з експозиції «Карпати».

Організатором заходу виступив наш Олег Волосовський, який за сумісництвом є радником з питань архітектури та дизайну у Музеї просто неба. Окрім нашої команди, у заході взяли участь наші партнери — представники компаній Вітекс, Budzirka, Gudani Group, L.Decor та інші. 

Цього дня ми всі разом прибирали двори ґражди, а також залучили майстрів, що працюють в автентичних техніках, для дрібних реставраційних робіт. Зовсім скоро готуємо тут низку заходів. Плануємо зустрічати у цьому дворі зацікавлених та однодумців для занурення в українські традиції, історію та побут. Кожен зможе віднайти у експозиціях музею досі не помічені деталі, дізнатися про походження традицій, навчитися ремісничих технік.

Велика подяка нашим партнерам за цю толоку і за участь в майбутніх семінарах.

Фото: Віра Зінченко.

Толо́ка — одноразова безоплатна праця гуртом для швидкого виконання великої за обсягом роботи. За давніми звичаями толока є формою селянської взаємодопомоги, на яку скликають сусідів, родичів та товаришів. Зазвичай толока передбачає частування працівників.

Ґра́жда — комплекс житлового будинку і господарських будівель, які утворюють замкнутий, зазвичай, прямокутний дворик, хати об'єднані під одним дахом із господарськими будівлями, що утворюють своєрідну твердиню, замкнену ґраждою — високою огорожею з дахом. Такий тип забудови характерний передусім для Гуцульщини.

Нагадаємо, що через майже рік кропіткої роботи у Національному музеї народної архітектури та побуту України було відкрито відновлений старовинний вітряк з села Олександрівка Херсонської області. Він став домінантою, завершивши формування експозиції «Південь». Наша команда відповідала за відродження споруди та відновлення її функції.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

Залишіть свої контакти

Форма зворотнього зв’язку