HOUSEBOAT

Локація: Київ, Україна
Функція: універсальний будинок на понтоні
Площа: 42,4 м²
Статус: ескізний проєкт (2023)
Команда: Олег Волосовський
Партнери: Module for All
Дізнатись ще більше

Про проєкт

Текст: Віра Зінченко. Будинок для яхтсмена на понтоні — проєкт, що входить у колекцію універсальних будинків для всіх.

У ідею покладені унікальні розробки європейських експертів у цій області. Це житло однаково комфортне для всіх людей, але пристосоване в першу чергу для груп людей з функціональними обмеженнями. Житло ідеально підходить для двух або трьох осіб.

У 2023 році проєкт був презентован на Міжнародному Конгресі Спілки Архітекторів у Копенгагені.

Будинок легко транспортується автомобільним або водним транспортом і готовий до розміщення практично в будь-якій точці світу. Його габарити є результатом детальних досліджень команди експертів універсального дизайну, тому приміщення є комфортними та зручними.

Ми привнесли нашу дизайн ідею у функціональний план — образ, натхненний сучасними яхтами. В основі ідеї лежить пристрасть до моря, мрія про життя на воді не тільки під час подорожей, а й у повсякденному житті. Як архітектор і шкіпер одночасно, Олег Волосовський застосував свій досвід для створення функціонального інтер’єру і функціональної понтонної палуби. Ідея розміщення будинку універсальної конструкції на понтоні відкрила можливість використовувати водне середовище.

Зовні будинок покритий алюмінієвими композитними панелями з 10-сантиметровою теплоізоляцією.

Палуба перетворена на терасу для відпочинку на свіжому повітрі. Тут можна дивитися кіно, відпочивати з друзями в лаунж-зоні з барбекю. Гості можуть сховатися за москітною сіткою, коли це необхідно.

Будинок має просту міцну конструкцію. Матеріали ретельно підібрані, щоб забезпечити комфорт і затишок. Більшість матеріалів — екологічні, та є придатними для вторинної переробки.

В цьому проєкті втілені наші головні принципи та цілі: комфорт, екологічний баланс, креативність, зручність у використанні, тактильність та довговічність.

До послуг гостей власний човен з можливістю користуватися ним, а також пандус для легкого доступу до води.

Всередині чотири різних приміщення площею 42,4 м² (12,08 х 4,08 м): вітальня/кухня, ванна кімната, спальня з двоспальним ліжком і гостьова кімната.

Інтер’єр декорований меблевими панелями та вбудованими меблями з плавними поверхнями. Використано кольори та матеріалами, як у дизайні сучасних яхт.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Pinterest

Залишіть свої контакти

Форма зворотнього зв’язку