SAM’S STEAK HOUSE

Локація: Київ, Україна
Функція: ресторан
Площа: 680 м²
Статус: завершено (2019)
Команда: Олег Волосовський, Марія Чоботар, Юлія Клименко, Наталія Гальцева, Дана Косміна, Олексій Гончаров
Фотограф: Андрій Авдєєнко
Дізнатись ще більше

Про проєкт

Sam’s Steak House Prime займає чудовий особняк XVIII століття в центрі Києва з видом на бульварно-паркову зону. Триповерховий ресторан включає до себе: хол, сувенірну лавку, два основних обідніх зали на двох поверхах, величезну колекцію віскі з усього світу, винну кімнату, дві дегустаційні зони і гриль-рум з висотою стелі в вісім метрів.

Інтер'єр

Що необхідно для приготування м’яса? Камінь, дерево, вогонь та сіль. Це основні якоря суворого, стриманого, впевненого, «чоловічого» інтер’єру. Тому матеріали та їх легенди стають важливими «дійовими особами».

Обробка каменю, виплавка металу, випал дерева знайшли своє відображення в інтер’єрі як символи «підкорення» людиною природних ресурсів. Окрему увагу приділено солі як дуже важливого древньому мінералу в гастрономічною культурі людства. У цьому інтер’єрі кам’яна сіль придбала додаткову функцію – будівельну та оздоблювальну.

Вогонь — це наша пристрасть. Динамічне панно над відкритим грилем, наче гаряче вугілля, що мерехтить у темряві. Підсвічування по периметру порталів і по стінах ресторану — застигле світло вогню. А тонкі лінії світильників ніби вкриті іскрами, що розлітаються від багаття. 

Під скляним подіумом — підсвічені сляби кам’яної солі як справжнього артефакту. Колони, укладені в цей самий матеріал, заворожують гостей несподіваним рішенням. При з’єднанні з водою починається процес безперервної кристалізації, яку можна спостерігати в часі.

З моменту зародження цивілізації вогонь завжди був центром життя людини. Могутні вікінги, вправні мисливці, зводили навколо вогнища свої житла, звані халле. У самому його серці вікінги збиралися великими сім’ями, готували м’ясо, розповідали історії та підтримували вогонь як символ життя.

Ми взяли за основу цей концепт і реалізували його за допомогою сучасних технологій в окремій зоні ресторану, яка й отримала назву Halle. У центрі приміщення заввишки вісім метрів розташований великий кам’яний стіл із відкритим вогнем і спеціально запроєктованою величезною купольною витяжкою.

Шеф-кухар закладу може провести тут  майстер-клас для чотирнадцяти гостей, або гості можуть готувати м’ясо на грилі самостійно.

Стіни прикрашені шпалерами, малюнки для яких виконані нашими дизайнерами за мотивами автентичних скандинавських візерунків, і плитами справжньої кам’яної солі. Тепле бурштинове підсвічування створює відчуття, ніби кімнатою розбіглися відблиски полум’я.

Арт-об’єкт на стіні камерного простору першого поверху — стадо биків, що повертаються з пасовища в променях сонця, що заходить.

Дивани як шліфована морська галька, центральний світильник як кістяк стародавньої тварини, рваний і полірований камінь як скелі та суворі береги — кожна деталь продовжує дивовижну розповідь про історію закладу.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Pinterest

Залишіть свої контакти

Форма зворотнього зв’язку