MAROKANA

Локація: Київ, Україна
Функція: ресторан
Площа: 180 м²
Статус: завершено (2019)
Команда: Олег Волосовський, В’ячеслав Квітка, Марія Чоботар
Фотограф: Андрій Авдєєнко
Дізнатись ще більше

Про проєкт

Як відомо, європейці завжди любили досліджувати культуру екзотичних країн. Традиції архітектури, ремесел та кольорових схем давно мали величезний вплив на творчих людей. Це спричинило появу колоніальної архітектури та інтер’єрів на батьківщині, а також посилення тенденції зміни – появи культурного об’єкта безпосередньо у далеких країнах. Наприклад, можна здогадатися про яскраві кольорові оазиси зі світлими мотивами Франції чи Бельгії, а місцеві культурні особливості поважають.

Близькість модного бутіку до ресторану стала важливою для створення інтер’єру Marokana. Білі мінімалістські, стерильні внутрішні запобіжники з теплою бурштиновою кімнатою. Дизайн одягу повинен мати логічну лінію в інтер’єрі; звідси Ів Сен-Лоран та його прекрасна вілла в Марокко стали джерелом нашого натхнення.

 

План приміщення

Інтер'єр

Вироблена вручну плитка та скляна цегла з теплим підсвічуванням створюють портал входу в таємниче місто; як нагадування про розкішні міста вздовж океану на краю землі. 

Скляна цегла була створена спеціально для цього проекту та інтегрована у справжню цегляну кладку. Бурштинове світло, що проливається крізь них, нагадує сонячні промені.

Поєднання теракоти з безліччю блакитних блакитних відтінків і насиченого синього, деякі з латуні як символу золота – основний асортимент інтер’єру. Що стосується стенду бару, то збільшений рельєфний елемент у глазурованій кераміці був створений з використанням традиційних орнаментів.

Глянсова структурна поверхня магнітно привертає увагу до себе і є головним акцентом простору. Східні класичні лінії світильників були використані в дизайні полиць на обох стінах площі бару. Латунні елементи нагадують гірлянди ліхтарів, нанизаних на вісь. 

Натуральний нюдовий колір і матеріал з теракоти пам’ятають про дотик рук майстра і домінують в інтер’єрі, покриваючи підлоги, стіни і навіть стелі. Перголи на стелі створюють враження перебування на віллі. Люстри з рослинами уособлюють традицію терасування зелені, а освітлення — вічне сонце.

Стіни з великими дзеркалами символізують колір Атлантичного океану, який омиває піщані береги. 

Керамічні стільниці, стільці, дивани виконані в стилі ремісників ручної роботи. Натуральне та реліктове дерево, мотузки, килими з глибокими відтінками, м’який земляний колір усіх матеріалів підкреслюють естетику заміського будинку.

Крім того, картини Інги Макарової, на яких зображені екзотичні тварини, жінки аборигени, створюють враження майстерні художника чи колекційної вілли.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Pinterest

Залишіть свої контакти

Форма зворотнього зв’язку