FRESH BLACK

Локація: Київ, Україна
Функція: кав'ярня та цех для обсмажування кави
Площа: 95 м²
Статус: завершено (2021)
Команда: Олег Волосовський, В’ячеслав Квітка, Наталя Гальцева
Фотограф: Дмитро Адамов
Відзнаки: шортліст Restaurant & Bar Design Awards 2022 / лонгліст Dezeen Awards 2022
Дізнатись ще більше

Про проєкт

Текст: Віра Зінченко. Гастромаркет “Рейтарська Circle” — це нова точка тяжіння Києва. Сучасний штрих в архітектурі та інтер’єрі модерну 80-х років минулого століття.

Ця циліндрична будівля була збудована у 1987 році на вулиці Рейтарська, в комплексі з поліклінікою. У 2000-х — перетворилося на спа-салон. У 2020 році, після появи інвестора, будинок отримав нове дихання, нові фасади, функцію та коло відвідувачів.

Три бізнес-резиденти звернулися з проханням створити єдиний простір із дружною атмосферою. При цьому не відхиляючись від основної концепції комплексу «Рейтарська Circle».

Інтер'єр

На мінус першому рівні розташовується декілька різних за суттю закладів – десерти, кава, вино. Всі вони поєднані загальною зоною посадки навколо дерева, яке об’єднує два поверхи невеличкої центричної будівлі. Три типи посадки на 45 посадочних місць з нержавіючої сталі, фанери та металу. 2 види спеціально розроблених стільців. Лабіринт із перетікаючих радіальних транзитів сміливо поєднав працівників закладу та гостей. Без перешкод чи обмежень.

План приміщення

Яскравий акцент локації — галерея із картинами художника Євгена Клименко з приватної колекції Олега Волосовського. 

Коли ми приєдналися до проєкту, замість басейну вже була бетонна плита. Для нас дуже цінно зберігати і розкривати історію київських пам’яток, однією з яких і є будівля Circle. А ще об’єм басейну давав змогу розвитку планувального рішення вниз збільшення площі за рахунок вертикального розташування обладнання для обсмаження і зберігання кави, перетворюючи звичайну технологію та зберігання на «театр обсмаження кави».

Величезна кришталева люстра конусної форми, спрямована зі стелі в центр «театру», створює відчуття монументальності закладу, посилюючи ефект вертикалі простору.

Компактний санвузол розміщений під сходами, відвідування якого гостю нагадає політ літаком.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Pinterest

Залишіть свої контакти

Форма зворотнього зв’язку