EAST WEST

Локація: Київ, Україна
Функція: апартаменти
Площа: 188,3 м²
Статус: завершено (2023)
Команда: Олег Волосовський, Катерина Олексієнко, Олена Логвинець
Фотограф: Андрій Авдєєнко
Дізнатись ще більше

Про проєкт

Текст: Віра Зінченко. Сила родинних традицій, поєднана з творчою силою архітекторів — життєдайне джерело для  створення атмосферного помешкання.

Апартаменти з панорамним видом на правий берег Києва створені нами з впізнаваним, яскравим колоритом у стилі «колоніальний лофт» — міксом класичних архітектурних традицій Європи з гарячими етнічними та вінтажними елементами з культур Сходу.

Інтер'єр

Вітальня об’єднує перетікаючі приміщення першого рівня — глядацька зала оточена панорамою великого міста. 

Відкритий простір асоціативно відсилає до просторих бунгало на березі океану, сповнених відпочинку. Приміщення оздоблено і обставлено згідно принципам стриманості і близькості до природи. 

План першого та другого поверхів

Вхідна група зелено-синього кольору, символізуючого у східних культурах активність, притаманну власникам оселі. Енергійність кольору додатково підкреслена рельєфом стіни, який вже давно став нашою своєрідною візитівкою. 

Кути вітальні тримають: вхідна зона, збільшена лоджія з відкритим в неї санвузлом, кухня та скульптурний комин. 

Топку обрали прозору, щоб мати огляд на живий вогонь з усіх боків. Димохід оздоблений унікальною керамічною плиткою ручної формовки. Особливий обпал роблять українські майстри за азійськими рослинними мотивами. База каміну — невелика дровітня з чорного металу, поєднана з подіумами-підвіконнями у єдину площину.

Подіуми додають вітальні східних рис. Розташовані вздовж площин вітражів вони стали перехідною ланкою від зовнішнього оточення до житлового простору. Формують довгий багатофункціональний оглядовий майданчик, роблять  простір вітальні рельєфною терасою, приховують опалювальні прилади.

Екзотичний настрій створюють деталі — вінтажні меблі та декор. Все оздоблення стримане, максимально натуральне. Матеріали використані в необробленому, природньому вигляді. 

Кут кухні темний, з сяючим акцентом — це стіна вкрита латунним листом, що виявляє робочу зону.

В бік патіо санвузол відкривається панорамним склінням, а з боку вітальні — майстерно схований за стіною вкритою дерев’яними панелями. Стінові панелі є відлунням класичних прийомів декорування інтер’єру, мінімалістичні за своєю формою, демонструють натуральну красу дерева. Теплі дерев’яні площини врівноважують скляний фронт вікон, заграють з розбивкою вітража, насичують вітальню теплом та затишком вдень і ввечері. 

Два рівні помешкання об’єднують масивні сходи. Старт сходам дає великий, грубий кам’яний бриль. Старовинні дерев’яні балки отримали друге життя, перетворившись на східці. У минулому були частиною будинку в Миколаєві, який понад 200 років тому належав першому начальнику міського порту — Олександру Феодосієвичу Бестужеву.

Другий рівень апартаментів має чітке розмежування на приватні приміщення: спальні, гардероб, велику ванну кімнату. Чіткість прямих ліній, сформованих сходами розбавляють світильники-мішки з металевої сітки.

В спальні панораму величезного вікна утримують вінтажні колони, привезені з Азії, пом’якшують міський пейзаж, створюють перехід до затишку. Інтер’єр довершують дві абсолютно різні стіни — одна, декорована панелями, переходить у м’яке узголів’я просторого ліжка, а протилежна з рельєфним декором — є фоном для керамічного панно виробництва іспанських майстрів.

Ванна кімната — приватна спа-зона, для щоденного фізичного і морального оновлення.

Відчуття перебування на краю землі створює панорама міста за вікном, ванну перетворили на природню купіль — встановили на кам’яну плиту і оточили рослинами. 

Мовчазна присутність Будди довершує атмосферу приміщення, пробуджує і просвітлює, заряджає думки і настрій позитивом щодня. 

 

Затишок, майстерно вплетено у крісло, килим та світильник ручної роботи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Pinterest

Залишіть свої контакти

Форма зворотнього зв’язку