CHICKEN KYIV

Локація: Київ, Україна
Функція: ресторан
Площа: 340 м²
Статус: завершено (2017)
Команда: Олег Волосовський, Роман Гарбузюк, Світлана Титоренко, Марина Лознева, Ася Волинець
Фотограф: Андрій Авдєєнко
Дізнатись ще більше

Про проєкт

Цей проєкт — данина історії Києва. Назва Chicken Kyiv означає улюблену страву, яка була створена в 1947 році і добре відома в усьому світі. Багато десятиліть вона є гастрономічною візитівкою української столиці.

Простір ресторану складається з двох рівнів: мезоніну, тераси та «прихованої кімнати». Він натхненний атмосферою 60-70-х років, яка нагадує форми, кольори та стилі. Деякі деталі відображають історію Києва і легко впізнаються місцевими відвідувачами. Починаючи від світильників, які розташовани у метро, аж до ліпнини на стелі; від свинцевого скла до витонченого листя каштана, символу міста, зображеного на гобеленах.

Однак справжньою відмітною ознакою ресторану є (і це не могло бути інакше, враховуючи його назву) кумедний півнячий годинник, як традиційний годинник із зозулею. Він співає кожну годину, скорочуючи час. 

Перегородки та скульптури нагадують про минуле Києва з посиланнями на великого архітектора Городецького та його одержимість полюванням. Його шедевр «Будинок з химерами» надихнув на створення «Прихованого простору» ресторану. Кімната, куди можна потрапити лише через двері гардеробу.

Статуї горгульї дещо незвичайні: це алюзія на півня з різними трансформаціями, створена в стилі конструктивізму та арт-деко.

Дві вбиральні також мають ексклюзивний дизайн: зображення нагадує наочні приклади простору. Адже 60-70-ті роки були часом підкорення космосу і першого польоту туди людини. Поєднання минулого з сучасними деталями, такими як дзеркала, плавні форми, які перетинаються одна з одною, нагадують космічний корабель.

На нашу думку, загальна атмосфера нагадує вишукані інтер’єри «салону», приватного клубу, де збиралася українська інтелігенція за радянських часів. Тому вхід практично прихований за невидимими дверцятами поряд з гардеробом.

Усі меблі, перегородки, скульптури та світильники були спеціально розроблені нами для цього інтер’єру.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Pinterest

Залишіть свої контакти

Форма зворотнього зв’язку