CHICKEN KYIV

тип: ресторан
місце: Київ, Україна
площа: 340 м2
статус: завершено (2017)
команда: Олег Волосовський, Роман Гарбузюк, Світлана Титоренко, Марина Лознева, Ася Волинець
фото: Андрій Авдєєнко

Цей проєкт – данина історії Києва. Назва Chicken Kyiv означає улюблену страву, яка була створена в 1947 році і добре відома в усьому світі. Багато десятиліть вона є гастрономічною візитівкою української столиці.

Простір ресторану Chicken Kyiv складається з двох рівнів: мезоніну, тераси та «прихованої кімнати». Він натхненний атмосферою 60-70-х років, яка нагадує форми, кольори та стилі. Деякі деталі відображають історію Києва і легко впізнаються місцевими відвідувачами. Починаючи від світильників, які розташовани у метро, аж до ліпнини на стелі; від свинцевого скла до витонченого листя каштана, символу міста, зображеного на гобеленах.

Однак справжньою відмітною ознакою ресторану є (і це не могло бути інакше, враховуючи його назву) кумедний півнячий годинник, як традиційний годинник із зозулею. Він співає кожну годину, скорочуючи час. Смішний вибір, але точно не традиційний!

Перегородки та скульптури нагадують про минуле Києва з посиланнями на великого архітектора Городецького та його одержимість полюванням. Його шедевр «Будинок з химерами» надихнув на створення «Прихованого простору» ресторану Chicken Kyiv. Кімната, куди можна потрапити лише через двері гардеробу.

Статуї горгульї дещо незвичайні: це алюзія на півня з різними трансформаціями, створена в стилі конструктивізму та арт-деко.

Дві вбиральні також мають ексклюзивний дизайн: зображення нагадує наочні приклади простору. Адже 60-70-ті роки були часом підкорення космосу і першого польоту туди людини. Поєднання минулого з сучасними деталями, такими як дзеркала, плавні форми, які перетинаються одна з одною, нагадують космічний корабель.

На нашу думку, загальна атмосфера нагадує вишукані інтер’єри «салону», приватного клубу, де збиралася українська інтелігенція за радянських часів. Тому вхід практично прихований за невидимими дверцятами поряд з гардеробом.

Усі меблі, перегородки, скульптури та світильники були спеціально розроблені нами для цього інтер’єру.

SHARE